Vuosina 2000–2011 Suomessa syntyneiden groenendaelien kivestilanne

Päivitetty 19.9.2012
Puuttuvia tietoja voi lähettää s-postitse osoitteeseen koskiaho(a)gmail.com.

2005     2006     2007     2008     2009
2000     2001     2002     2003     2004

Syntymävuosi Syntyneitä uroksia Molemmat kivekset, väh. Kivespuutos, väh. Tiedossa olevien osuus
2000 59 37 63 % 7 12% 75 %
2001 58 45 78 % 5 9% 86 %
2002 65 40 62 % 15 23 % 85 %
2003 59 40 68 % 17 29 % 97 %
2004 43 26 60 % 17 40 % 100 %
2005 86 52 61 % 25 29 % 90 %
2006 61 49 80 % 12 20 % 100 %
2007 67 53 79 % 14 21 % 100 %
2008 81 73 90 % 4 5 % 95 %
2009 54 42 78 % 11 20 % 98 %
2010 59 51
86 % 8
14 % 100 %
2011 81 61 75 % 13 16 % 91 %

Vuonna 2011 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Acmen Eleck 1 Finn Noir Garçon Acmen Chacia-Glen 3+4
Acmen Elrick 2 Finn Noir Garçon Acmen Chacia-Glen
Acmen Erack 2 Finn Noir Garçon Acmen Chacia-Glen
Ar'tfulfox's April Boom 2 Dubion Kung-Fu Satulaakson Valon virva 4+2
Ar'tfulfox's April Booster 2 Dubion Kung-Fu Satulaakson Valon virva
Ar'tfulfox's April Bounce 2 Dubion Kung-Fu Satulaakson Valon virva
Ar'tfulfox's April Burst 2 Dubion Kung-Fu Satulaakson Valon virva
Bilgepump's Acer Voo Doo's Lee Clea's Porte-Bonheur 4+3
Bilgepump's Alnus Voo Doo's Lee Clea's Porte-Bonheur
Bilgepump's Fagus Voo Doo's Lee Clea's Porte-Bonheur
Bilgepump's Quercus Voo Doo's Lee Clea's Porte-Bonheur
Black Master's Forever Shine On 0 Capi des Jardins d'Ebene Black Master's Young Lady 1+0
Black Master's Good as Gold 1 Capi des Jardins d'Ebene Aurora di Torre d'Arese 2+1
Black Master's Good Luck Charm 2 Capi des Jardins d'Ebene Aurora di Torre d'Arese
Black Runaway's Halliwell Dolce Vita de la Fureur du Crépuscule Je M'Appelle Ravenna 2+1
Black Runaway's Hamilton Dolce Vita de la Fureur du Crépuscule Je M'Appelle Ravenna
Cousin's Uddie 2 Marmara Jaguemart Black Master's Wild Woman 4+1
Cousin's Ulrik 0 tai 1 Marmara Jaguemart Black Master's Wild Woman
Cousin's Ulvar 2 Marmara Jaguemart Black Master's Wild Woman
Cousin's Uncle Sam 2 Marmara Jaguemart Black Master's Wild Woman
Eloisa Ralli 2 Einar von Watzdorf Picxie de Lescaut 5+1
Eloisa Raven 2 Einar von Watzdorf Picxie de Lescaut
Eloisa Reinar 2 Einar von Watzdorf Picxie de Lescaut tervu
Eloisa Rele 2 Einar von Watzdorf Picxie de Lescaut
Eloisa Roihu 1 Einar von Watzdorf Picxie de Lescaut
Finn Noir Jaarli 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule 7+1
Finn Noir Jack Sparrow 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Finn Noir Javier 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Finn Noir Jay-Z 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Finn Noir Joker 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Finn Noir Julius Cee 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Finn Noir Just a Gigolo 2 Finn Noir Garçon Beautée de la Fureur du Crépuscule
Grimoire Jardinier 2 Milan Black z Kovárny Grimoire Daybreaks Arwen 4+2
Grimoire Jeune Homme 0 Milan Black z Kovárny Grimoire Daybreaks Arwen
Grimoire Joie de Vivre 0 Milan Black z Kovárny Grimoire Daybreaks Arwen
Grimoire Jour de l'An 2 Milan Black z Kovárny Grimoire Daybreaks Arwen
Grondoras Agion Athos 0 tai 1 Satulaakson Chaska Groguard Besucadora 1+3
Ikimuiston Semmonen uhvomiäs 2 Ikimuiston Myytin murtaja Ikimuiston Linnunradanihme 3+3
Ikimuiston Speismään jou 2 Ikimuiston Myytin murtaja Ikimuiston Linnunradanihme
Ikimuiston Sputnikki tietenkin 2 Ikimuiston Myytin murtaja Ikimuiston Linnunradanihme
Je M'Appelle Varg 2 A-Te-Ell's Monsieur Yoda Je M'Appelle Monique 1+3
Marmara Valencia 2 Rokkitassun Diapason Marmara Stardust 5+4
Marmara Van Gogh 2 Rokkitassun Diapason Marmara Stardust
Marmara Verdi 2 Rokkitassun Diapason Marmara Stardust
Marmara Vermouth 2 Rokkitassun Diapason Marmara Stardust
Marmara Vivaldi 2 Rokkitassun Diapason Marmara Stardust
Mustanaamion Gerry 0-1 Geronimo van't Sparrebos Mustantuulen Pocahontas 2+1
Mustanaamion Gismo 1 Geronimo van't Sparrebos Mustantuulen Pocahontas
Mustantuulen Wisard 2 Voo Doo's Lee Mustantuulen Sabrina 3+3
Mustantuulen Woodoo 2 Voo Doo's Lee Mustantuulen Sabrina
Mustantuulen Wotwot 2 Voo Doo's Lee Mustantuulen Sabrina
Mustantuulen Xavier 2 Milan Black z Kovárny Mustantuulen Saaga 4+2
Mustantuulen X-Factor 2 Milan Black z Kovárny Mustantuulen Saaga
Mustantuulen X-Man 2 Milan Black z Kovárny Mustantuulen Saaga
Mustantuulen Xylitol 1 Milan Black z Kovárny Mustantuulen Saaga
Redion Jambage Revloch Zidane Jetaime Esprit du Futur 1+2
Rosebridge's Capitaine 1 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Zannon Canbecalm 5+3
Rosebridge's Celebre 2 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Zannon Canbecalm
Rosebridge's Chaplin 2 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Zannon Canbecalm
Rosebridge's Charlemagne 2 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Zannon Canbecalm
Rosebridge's Comte 2 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Zannon Canbecalm
Tempranillo Fade to Black 2 Lucky Luke Polaris Bestia 4+3
Tempranillo Fast and Furious 2 Lucky Luke Polaris Bestia
Tempranillo Fool Fighter 2 Lucky Luke Polaris Bestia
Tempranillo Foolish Game 2 Lucky Luke Polaris Bestia
Tempranillo Say It Again Sam 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar 6+2
Tempranillo Simply Red 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar tervu
Tempranillo Sixty Minute Man 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar
Tempranillo Smart in Black 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar
Tempranillo Storn in a Teacup 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar
Tempranillo Storymaker 2 Milan Black z Kovárny Tempranillo Brown Sugar
Turkkiruhtinaan Calvados Tres 2 Cedro di Chimindoa De Chimindoa Flick-Flack 2+5
Turkkiruhtinaan Caramel Gibson 2 Cedro di Chimindoa De Chimindoa Flick-Flack tervu
Turkkiruhtinaan Don Corleone 2 Cedro di Chimindoa Mustantuulen Piirpauke 4+1
Turkkiruhtinaan Don Giovanni 2 Cedro di Chimindoa Mustantuulen Piirpauke
Turkkiruhtinaan Don Juan 2 Cedro di Chimindoa Mustantuulen Piirpauke tervu
Turkkiruhtinaan Don Quijote 2 Cedro di Chimindoa Mustantuulen Piirpauke
Wan't ToBe Apache 0 tai 1 Donatrix Quastor Ikimuiston Musta helmi 2+4
Wan't ToBe Attila 2 Donatrix Quastor Ikimuiston Musta helmi
Willow Creek Unabomber 2 Tuulimustan Öinen kuura Willow Creek Missy 2+4
Willow Creek Uzi 2 Tuulimustan Öinen kuura Willow Creek Missy

Yhteensä 81 urospentua, joilla vähintään* :llä ( %) molemmat kivekset, kivesvika vähintään* :lla ( %).

* Kaikista koirista ei ole kivestietoja.

Vuonna 2010 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Black Master's Damn Good Times 2 Brendo de Bruine Buck Black Master'sTailTwister 3+4
Black Master's Do You Remember 2 Brendo de Bruine Buck Black Master'sTailTwister
Black Master's Don't Be Cruel  1 Brendo de Bruine Buck Black Master'sTailTwister
Black Master's Eyes of Fire 0 Wodan de Bruine Buck Aurora di Torre d'Arese 1+0
Caro 2 Taikurin Elya Turkkiruhtinaan Anna Adora 1+2
Eloisa Qatse 2 Vicky du Chateau du Paradis Scalloway's Waara 4+3
Eloisa Qeisari 2 Vicky du Chateau du Paradis Scalloway's Waara
Eloisa Qelmi 2 Vicky du Chateau du Paradis Scalloway's Waara
Eloisa Quti 2 Vicky du Chateau du Paradis Scalloway's Waara
Finn Noir Iceman 2 Dubion Boom Finn Noir Heartbreaker 3+5
Finn Noir Imhotep Jr 2 Dubion Boom Finn Noir Heartbreaker
Finn Noir Iwan the Cruel 2 Dubion Boom Finn Noir Heartbreaker
Grimoire Ikaria Linos Talento 2 Rawinsky Black z Kovarny Grimoire Daybreaks Arwen 3+5
Grimoire Ikaros Daidalos 2 Rawinsky Black z Kovarny Grimoire Daybreaks Arwen
Grimoire Ithaki Agori Tikhi 1 Rawinsky Black z Kovarny Grimoire Daybreaks Arwen
High Spirited Acseli 1 Ruutipussi Berserkki Belgerac Daredevil 4+3
High Spirited Actiivi 2 Ruutipussi Berserkki Belgerac Daredevil
High Spirited Ancara 2 Ruutipussi Berserkki Belgerac Daredevil
High Spirited Ascare 2 Ruutipussi Berserkki Belgerac Daredevil
Ikimuiston Ruutitynnyri 2 Satulaakson Chaska Ducharmer Räiskyvä-Liekki 1+3
Je M'Appelle Thomaz 2 A-Te-Ell's Monsieur Yoda Je M'Appelle Mira 3+4
Je M'Appelle Torres 2 A-Te-Ell's Monsieur Yoda Je M'Appelle Mira
Je M'Appelle Tristan 2 A-Te-Ell's Monsieur Yoda Je M'Appelle Mira
Ketunpolun Black Eleazar 2 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice 6+3
Ketunpolun Black Elvis 2 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice
Ketunpolun Black Emmet 2 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice
Ketunpolun Black Ephraim 1 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice
Ketunpolun Black Eragon 2 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice
Ketunpolun Edward 2 Lucky Luke Polaris Marmara Spice Ice tervu
Marmara Umberto 2 Rokkitassun Carpe Diem Marmara Secret Love 3+6
Marmara Unbelievable Rascal 2 Rokkitassun Carpe Diem Marmara Secret Love
Marmara Unreal Charmer 2 Rokkitassun Carpe Diem Marmara Secret Love
Mustanaamion Fuji 2 Team-Ami Night Blue Nadrajah Fidji 1+3
Mustantuulen Velho 2 Lucky Luke Polaris Mustantuulen Nefertitit 3+3
Mustantuulen Vili Vilperi 2 Lucky Luke Polaris Mustantuulen Nefertitit
Mustantuulen Ville Vallaton 2 Lucky Luke Polaris Mustantuulen Nefertitit
Qojote's Soul Brother 1 Acmen Crio Sysisalaman Diiva 2+3
Qojote's Sweet Surprise 1 Acmen Crio Sysisalaman Diiva
Redion Impair 2 Gary vom Frankertor Redion Donzelle 3+2 tervu
Redion Inegale 1 Gary vom Frankertor Redion Donzelle
Redion Integre 2 Gary vom Frankertor Redion Donzelle
Talvihallan Cedric 2 Uvar Eresha Kuymal Valkohampaan Talvihalla 4+3
Talvihallan Cougar 2 Uvar Eresha Kuymal Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Cowboy 2 Uvar Eresha Kuymal Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Crocker 2 Uvar Eresha Kuymal Valkohampaan Talvihalla
Tempranillo Echoes of Black 2 Lucky Luke Polaris Je M'Appelle Mimosa 4+1
Tempranillo Edged in Black 2 Lucky Luke Polaris Je M'Appelle Mimosa
Tempranillo Edge of Reason 2 Lucky Luke Polaris Je M'Appelle Mimosa
Tempranillo Etched in Gold 2 Lucky Luke Polaris Je M'Appelle Mimosa
Tendance Charmant 2 Donatrix Quastor Flamach v.d. Cart Hill Village 2+3
Tendance Concorde 2 Donatrix Quastor Flamach v.d. Cart Hill Village
Turkkiruhtinaan Benjamin Button 2 Je M'Appelle Mendez de Chimindoa Flick-Flack 5+4
Turkkiruhtinaan Black Fantastic Four 2 Je M'Appelle Mendez de Chimindoa Flick-Flack
Turkkiruhtinaan Bouncing Braveheart 2 Je M'Appelle Mendez de Chimindoa Flick-Flack
Turkkiruhtinaan Boy of Remus Lupin 2 Je M'Appelle Mendez de Chimindoa Flick-Flack
Turkkiruhtinaan Brother Grimm 2 Je M'Appelle Mendez de Chimindoa Flick-Flack
Valkohampaan Arvotavara 2 Dubion Kung-Fu Valkohampaan Yay-Yay 1+1
Valkohampaan Batticuore 2 Valkohampaan Blancodiente Certenotti dell'Alta Via 1+3
Widemind's Valentine 2 Je M'Appelle Kaszmir Black Master's Widemind Heart 1+4

Yhteensä 59 urospentua, joilla  51:llä (86 %) molemmat kivekset, kivesvika 8:lla (14 %).

Vuonna 2009 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Black Master's Born to Run 0 Scudo diTorre d'Arese Black Master's Quickly Kiss 1+1
Black Master's Call The Man 2 Scudo diTorre D'Arese Black Master'sTail Twister 2+2
Black Master's Confide In Me 2 Scudo diTorre D'Arese Black Master'sTail Twister
Black Runaway's Faarao 2 Belgerac Zaro A-Te-Ell's Madame Yazza 2+6
Black Runaway's Figaro 2 Belgerac Zaro A-Te-Ell's Madame Yazza
Cousin's Scooby Doo 0 tai 1 Black Master's Under Thunder Mustantuulen Nala 3+1
Cousin's Simba 0 tai 1 Black Master's Under Thunder Mustantuulen Nala
Cousin's Snoopy 0 tai 1 Black Master's Under Thunder Mustantuulen Nala
Donatrix Yadiel 2 Donatrix Quastor Donatrix Wolfenne 3+3
Donatrix Yimmon 2 Donatrix Quastor Donatrix Wolfenne
Donatrix Yorico 2 Donatrix Quastor Donatrix Wolfenne
Eloisa Paimen 2 David van Yamyna Picxie de Lescaut 4+4
Eloisa Pelki 2 David van Yamyna Picxie de Lescaut
Eloisa Pikimusta 2 David van Yamyna Picxie de Lescaut
Eloisa Puhuri 1 David van Yamyna Picxie de Lescaut
Glenhouse's Ubaldo 2 Rokkitassun Carpe Diem Eternity's Qarmah-Donatrice 4+2
Glenhouse's Uncas 2 Rokkitassun Carpe Diem Eternity's Qarmah-Donatrice
Glenhouse's Uriens 2 Rokkitassun Carpe Diem Eternity's Qarmah-Donatrice
Glenhouse's Uwain 2 Rokkitassun Carpe Diem Eternity's Qarmah-Donatrice
Iikka-Likka Moon Walker 0 Redion Desarmante Valkohampaan Venice 1+1
Ikimuiston Quu gubbe 2 Amarantes Masseyferguson Valkohampaan Odessa 2+2
Ikimuiston Quun vartija 2 Amarantes Masseyferguson Valkohampaan Odessa
Kare-Saran Taisoni 2 Zinziano van't Murselt Belgerac Daredevil 3+1
Kare-Saran Toimintasankari 2 Zinziano van't Murselt Belgerac Daredevil
Kare-Saran Tuutsoni 0 tai 1 Zinziano van't Murselt Belgerac Daredevil
Kruunulaakson Aaron 1 Cedro de Chimindoa Black Runaway's Etonne-moi 3+4 tervu
Kruunulaakson Aleksi 1 Cedro de Chimindoa Black Runaway's Etonne-moi tervu
Kruunulaakson Arthur 2 Cedro de Chimindoa Black Runaway's Etonne-moi
Mustanaamion Apache 2 Geronimo van't Sparrebos Mustantuulen Pocahontas 2+1
Mustanaamion Cheyenne 2 Geronimo van't Sparrebos Mustantuulen Pocahontas
Mustanaamion Devil 2 A-Te-Ell's Monsieur Saphin Taikurin Ballerine 1+4
Mustantuulen Ultima thule 2 Abandon Mustantuulen Piirpauke 5+2
Mustantuulen Uniklubi 2 Abandon Mustantuulen Piirpauke
Mustantuulen Uppo-Nalle 2 Abandon Mustantuulen Piirpauke
Mustantuulen Upsista 2 Abandon Mustantuulen Piirpauke tervu
Mustantuulen Uuno Turhapuro 2 Abandon Mustantuulen Piirpauke
Redion Hardiesse 2 Redion Desiderata Jetaime Esprit du Futur 5+3
Redion Hasarder 1 Redion Desiderata Jetaime Esprit du Futur
Redion Hegemonie 2 Redion Desiderata Jetaime Esprit du Futur
Redion Heureux Redion Desiderata Jetaime Esprit du Futur
Redion Honnête 2 Redion Desiderata Jetaime Esprit du Futur
Tulituulen Rex Jr 2 Rex du Champ Boulet Taikurin Zirinka 5+2
Tulituulen Richard Lionheart 2 Rex du Champ Boulet Taikurin Zirinka
Tulituulen Roki 2 Rex du Champ Boulet Taikurin Zirinka
Tulituulen Run Rings Round 2 Rex du Champ Boulet Taikurin Zirinka
Tulituulen Runeberg 2 Rex du Champ Boulet Taikurin Zirinka
Veeti 2 Taikurin Bono Taikurin Undora 1+3
Workaholic Who Knows 2 Rokkitassun Carpe Diem Valkohampaan Xcellent 3+3
Workaholic Why Not 2 Rokkitassun Carpe Diem Valkohampaan Xcellent
Workaholic Wookie 2 Rokkitassun Carpe Diem Valkohampaan Xcellent
Zannon Dirty-O-Dark 1 Great Kiri of Dark Brightness Mustantuulen Pretty Lady 4+2
Zannon Dirty-O-Dean 2 Great Kiri of Dark Brightness Mustantuulen Pretty Lady
Zannon Dirty-O-Diablo 2 Great Kiri of Dark Brightness Mustantuulen Pretty Lady
Zannon Dirty-O-Dunn 2 Great Kiri of Dark Brightness Mustantuulen Pretty Lady

Yhteensä 54 urospentua, joilla vähintään* 42:llä (78%) molemmat kivekset, kivesvika vähintään* 11:llä (20 %), kivestietoja ei ole 1 koirasta (2 %).

* Kaikista koirista ei ole kivestietoja.

Vuonna 2008 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Acmen Dagron 2 Diesel von der Simmeringen Haide Acmen Chacia-Glen 5+2
Acmen Damien 2 Diesel von der Simmeringen Haide Acmen Chacia-Glen
Acmen Dantor 2 Diesel von der Simmeringen Haide Acmen Chacia-Glen
Acmen Daret 2 Diesel von der Simmeringen Haide Acmen Chacia-Glen
Acmen Darios 2 Diesel von der Simmeringen Haide Acmen Chacia-Glen
Absoluto 2 Dubion Boom Acmelie di Terra Luna 2+4 tervu
Actionman 2 Dubion Boom Acmelie di Terra Luna
Balder 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa 6+4
Brage 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa
Bran 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa
Brokk 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa
Bure 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa
Burr 2 Je M'Appelle Lex Je M'Appelle Mimosa
Bogdan 2 Poundee de Lescaut Cazorro Anastasia
4+2 tervu
Boulder 1 Poundee de Lescaut Cazorro Anastasia
tervu
Branco 2 Poundee de Lescaut Cazorro Anastasia
Brilliant Poundee de Lescaut Cazorro Anastasia
tervu
Bilgepump's Börje 0 Clea's Notre-Berger Je M'Appelle Mira 1+3 tervu
Black Master's A Small Victory 2 Scudo di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady 4+2 tervu
Black Master's Aim To Win 2 Scudo di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady
Black Master's Are U'Ready 0 Scudo di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady
Black Master's August Day Song 2 Scudo di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady
Black Master's Zic Zac 2 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Quartz Heart 1+3
Donatrix Xargas-Vivant 2 Donatrix Quastor Milou-Donatrice vom Motodrom 2+4
Donatrix Xian-Jovial 2 Donatrix Quastor Milou-Donatrice vom Motodrom
Glenhouse's Qu Qu Pops 2 Valkohampaan Nalle Puh Glenhouse's Lavinia 5+4
Glenhouse's Quperkeikka 2 Valkohampaan Nalle Puh Glenhouse's Lavinia
Glenhouse's Qurco Quapo 2 Valkohampaan Nalle Puh Glenhouse's Lavinia
Glenhouse's Quucowboy 2 Valkohampaan Nalle Puh Glenhouse's Lavinia
Glenhouse's Quuwalker 2 Valkohampaan Nalle Puh Glenhouse's Lavinia
Grimoire Humbershire High Beri Land Carbon Grimoire Daybreaks Arwen 2+2
Grimoire Hundredfold 2 High Beri Land Carbon Grimoire Daybreaks Arwen
Ikimuiston Oisko Orson 2 Ikimuiston Ihana leimu Valkohampaan Odessa 3+2
Ikimuiston Onni tietenkin 2 Ikimuiston Ihana leimu Valkohampaan Odessa
Ikimuiston Ossi vaan 2 Ikimuiston Ihana leimu Valkohampaan Odessa
Je M'Appelle Qamal 2 Cedro di Chimindoa Zeena du Pré du Vieux Pont 2+2
Je M'Appelle Quincy 2 Cedro di Chimindoa Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Ramiro 2 Flisdaelen's Drifus Je M'Appelle Monique 3+4
Je M'Appelle Ramses 2 Flisdaelen's Drifus Je M'Appelle Monique
Je M'Appelle Remy 2 Flisdaelen's Drifus Je M'Appelle Monique
Mustantuulen Taifun 2 Jack Cerný Habakuk
Mustantuulen Nefertiti 5+2
Mustantuulen Taika Jim 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Nefertiti
Mustantuulen Terminator 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Nefertiti
Mustantuulen Tiesto 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Nefertiti
Mustantuulen Tornado 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Nefertiti
Nallehukan Priimus 2 Poundee de Lescaut Nallehukan Ultra Bra 1+1
Nexocan Damien 2 Neo de Lescaut Faunittaren Dea Aurora 5+0
Nexocan Darnados 2 Neo de Lescaut Faunittaren Dea Aurora
Nexocan Deimos 2 Neo de Lescaut Faunittaren Dea Aurora
Nexocan Dracula 2 Neo de Lescaut Faunittaren Dea Aurora
Nexocan Druid 2 Neo de Lescaut Faunittaren Dea Aurora
Redion Gagneur 2 Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
6+1
Redion Gentil Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
Redion Glorieux 2 Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
Redion Goguette 2 Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
Redion Grisant 2 Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
Redion Guilleret Donatrix Quastor Jetaime Esprit du Futur
Satulaakson Velhon varjo 2 Valkohampaan Oliver A-Te-Ell's Madame Piraya 1+3
Taiga Doo's Don Coyote 2 Scorpion di Torre d'Arese Nallehukan Taiga 2+3
Taiga Doo's Don Juan 2 Scorpion di Torre d'Arese Nallehukan Taiga
Taikurin Fast Feet 1 Taikurin Bono Taikurin Undora 3+3
Taikurin Flow  2 Taikurin Bono Taikurin Undora
Taikurin Frank 2 Taikurin Bono Taikurin Undora
Talvihallan Balrog 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla 6+1
Talvihallan Bandit 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Batman 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Blade 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Blizzard 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla
Talvihallan Brego 2 Faro von der Simmeringen Haide Valkohampaan Talvihalla
Turkkiruhtinaan Alvaro Amancio 2 Abandon de Chimindoa Flick-Flack 3+6 tervu
Turkkiruhtinaan Amado Mio 2 Abandon de Chimindoa Flick-Flack
Turkkiruhtinaan Angelus Amparo 2 Abandon de Chimindoa Flick-Flack
Tuulimustan Aamunkehrä 2 Finn Noir Garçon Tuulimustan Zephyrienne 4+2
Tuulimustan Aamunkoitto 2 Finn Noir Garçon Tuulimustan Zephyrienne
Tuulimustan Aamunlumo 2 Finn Noir Garçon Tuulimustan Zephyrienne
Tuulimustan Aamunsarastus 2 Finn Noir Garçon Tuulimustan Zephyrienne
Vuorituulin Bart 2 Clea's Otarie Satulaakson Talvituuli 3+5
Vuorituulin Bernard 2 Clea's Otarie Satulaakson Talvituuli
Vuorituulin Bob 2 Clea's Otarie Satulaakson Talvituuli
Willicon Weuweu 2 Donatrix Pompadour Mustantuulen Octopussy 2+3
Willicon Wikiwiki 2 Donatrix Pompadour Mustantuulen Octopussy

Yhteensä 81 urospentua, joilla vähintään* 73:llä (90%) molemmat kivekset, kivesvika vähintään* 4:llä (5%), kivestietoja ei ole 4 koirasta (5%).

* Kaikista koirista ei ole kivestietoja.

Vuonna 2007 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Black Master's Xcalibur Chaos 1 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady 3+1
Black Master's Xtempore Mio 0 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady
Black Master's Xtreme Xpert  1 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Royal Lady Te
Black Master's Yank Yippee 0 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Real Lady 1+1
Dark Joy Nice Guy 2 Dark Joy Masterpiece Je M'Appelle Kornelia 4+1
Dark Joy Nimbus of Giron 2 Dark Joy Masterpiece Je M'Appelle Kornelia
Dark Joy Northern Lights 2 Dark Joy Masterpiece Je M'Appelle Kornelia
Dark Joy Number One 2 Dark Joy Masterpiece Je M'Appelle Kornelia
Grimoire Gandalf-Wizard 0 Wizard-Darco of Dark Brightness Eternity's Ramah 4+2
Grimoire Giant Glacier 2 Wizard-Darco of Dark Brightness Eternity's Ramah
Grimoire Guardian Angel 2 Wizard-Darco of Dark Brightness Eternity's Ramah
Grimoire Gibberish 2 Wizard-Darco of Dark Brightness Eternity's Ramah
Groguard Bailador 1 Eternity's Qhaos Inova du Baton Tiroir 3+6
Groguard Boreas 1 Eternity's Qhaos Inova du Baton Tiroir
Groguard Bravo 2 Eternity's Qhaos Inova du Baton Tiroir
High-Spirited Warma 2 Poundee de Lescaut Belgerac Daredevil 3+5
High-Spirited Watti 2 Poundee de Lescaut Belgerac Daredevil
High-Spirited Whisky 2 Poundee de Lescaut Belgerac Daredevil
Intopiukan Funny Ferrari 1 Diesel von der Simmeringer Haide Funnytail Come To Mama 1+1
Je M'Appelle Pablo 2 Je M'Appelle Kaszmir Je M'Appelle Lorette 5+1
Je M'Appelle Pamir 2 Je M'Appelle Kaszmir Je M'Appelle Lorette
Je M'Appelle Paxton 2 Je M'Appelle Kaszmir Je M'Appelle Lorette
Je M'Appelle Pegasus 2 Je M'Appelle Kaszmir Je M'Appelle Lorette
Je M'Appelle Percy 2 Je M'Appelle Kaszmir Je M'Appelle Lorette
Marmara Tabasco 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Irish Cream 5+3
Marmara Testarossa 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Irish Cream
Marmara Tornado 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Irish Cream
Marmara Trivente 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Irish Cream
Marmara True Man Mio 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Irish Cream
Nallehukan Ceasar 2 Nallehukan Patrick Willow Creek Jolie 5+2
Nallehukan Cisu 2 Nallehukan Patrick Willow Creek Jolie
Nallehukan Cosmos 2 Nallehukan Patrick Willow Creek Jolie
Nallehukan Curry 2 Nallehukan Patrick Willow Creek Jolie
Nallehukan Custom 2 Nallehukan Patrick Willow Creek Jolie
Satulaakson Aitoa taikaa 1 Greco Comme un Rêve Noir A-Te-Ell's Madame Piraya 4+1
Satulaakson Arvaa kuka 2 Greco Comme un Rêve Noir A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Aurinko ja kuu 1 Greco Comme un Rêve Noir A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Aurinkosoturi 2 Greco Comme un Rêve Noir A-Te-Ell's Madame Piraya
Taikurin Daimon 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle 7+2
Taikurin Daniel 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle
Taikurin Danny 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle
Taikurin Dante 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle
Taikurin December 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle
Taikurin Doherty 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhantelle
Taikurin Elorn 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Reve Noir 5+3
Taikurin Elya 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Reve Noir
Taikurin Emerson 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Reve Noir
Taikurin Encore 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Reve Noir
Taikurin Enyar 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Reve Noir
Tempranillo Blow Your Mind 2 Abandon Je M'Appelle Mimosa 1+5
Tempranillo Dizzy Talk 2 Redion Desarmante Taikurin Xhamantha 4+3
Tempranillo Dolled Up 2 Redion Desarmante Taikurin Xhamantha
Tempranillo Don't Tell Mama 2 Redion Desarmante Taikurin Xhamantha
Tempranillo Drag Queen 2 Redion Desarmante Taikurin Xhamantha
Tendance Achevé 2 Wizard-Darco of Dark Brightness Valkohampaan Onyxie 3+4
Tendance Amor 0 Wizard-Darco of Dark Brightness Valkohampaan Onyxie
Tendance Arany 2 Wizard-Darco of Dark Brightness Valkohampaan Onyxie
Willow Creek Mason 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay 3+4
Willow Creek Milton 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Willow Creek Morton 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Willow Creek Nang 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay 5+4
Willow Creek Naz 1 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Willow Creek Niel 1 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Willow Creek Noah 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Willow Creek Nutz 2 Dubion Boom Willow Creek Franca-Fay
Zannon CanBeCool 1 Finn Noir Garcon Funnytail Crazy for You 2+4
Zannon CanBeCruel 2 Finn Noir Garcon Funnytail Crazy for You

Yhteensä 67 urospentua, joilla 53:llä (79%) molemmat kivekset, kivesvika 14:llä (21%).


Vuonna 2006 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Black Master's Under Thunder 2 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Real Lady 2+1
Black Master's Urban Legend 2 Scorpion di Torre d'Arese Black Master's Real Lady
Black Master's Verbally Vertex 2 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Royal Lady 2+1
Black Master's Very Special 2 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Royal Lady Te
Black Master's Well Done 1 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Quickly Kiss 3+3
Black Master's Wily Winner 0 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Quickly Kiss
Black Master's Wise Wolf 2 Sparfel de Gardiens de l'Hermine Black Master's Quickly Kiss
Black Runaway's Exchequer 2 Vendredi des Terres Bergeres Black Runaway's Active Delight 1+4
Clea's Pacifique 2 Je M'Appelle Kalif Clea's Ou-Ou 3+5
Clea's Passe-partout 2 Je M'Appelle Kalif Clea's Ou-Ou
Clea's Pickpocket 2 Je M'Appelle Kalif Clea's Ou-Ou
Ducharmer Rautais-annos 2 Amarantes Masseyferguson Ikimuiston Kiehtova liekki 5+1
Ducharmer Reilu-peli 2 Amarantes Masseyferguson Ikimuiston Kiehtova liekki
Ducharmer Reipas-tapaus 2 Amarantes Masseyferguson Ikimuiston Kiehtova liekki
Ducharmer Riemu-saatto 2 Amarantes Masseyferguson Ikimuiston Kiehtova liekki
Ducharmer Riikin-kukko 2 Amarantes Masseyferguson Ikimuiston Kiehtova liekki
Glenhouse's Lancelot 2 Donatrix Pompadour Eternity's Qarmah-Donatrice 4+4
Glenhouse's Little-John 2 Donatrix Pompadour Eternity's Qarmah-Donatrice
Glenhouse's Lohengrin 1 Donatrix Pompadour Eternity's Qarmah-Donatrice
Glenhouse's Lothario 2 Donatrix Pompadour Eternity's Qarmah-Donatrice
Grimoire Ferguson 0 Valkohampaan Decameron Belle Comme un Reve Noir 1+3
Iikka-Likka Lucky Luke 1 Donatrix Hazard-Danilo Valkohampaan Mai-Tai 1+1
Ikimuiston Lainahöyhenissä 2 Jack Cerný Habakuk Ikimuiston Iso liekki 4+2
Ikimuiston Leijonamieli 2 Jack Cerný Habakuk Ikimuiston Iso liekki
Ikimuiston Liekinheitin 2 Jack Cerný Habakuk Ikimuiston Iso liekki
Ikimuiston Linnanherra 2 Jack Cerný Habakuk Ikimuiston Iso liekki
Ikimuiston Melkein julkkis 2 Ikimuiston Konnan Koukku Valkohampaan Odessa 4+2
Ikimuiston Mestari etsivä 2 Ikimuiston Konnan Koukku Valkohampaan Odessa
Ikimuiston Myrskyn poika 2 Ikimuiston Konnan Koukku Valkohampaan Odessa
Ikimuiston Myytin murtaja 2 Ikimuiston Konnan Koukku Valkohampaan Odessa
Je M'Appelle Nunez 2 Je M'Appelle Kalif  Je M'Appelle Hvita 1+5
Je M'Appelle O'Gibson 2 Je M'Appelle Edison Zeena du Pré du Vieux Pont 6+3
(yksi uros lop.
7-viikkoisena)
Je M'Appelle Ohio 1 Je M'Appelle Edison Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Oman 0 Je M'Appelle Edison Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Orion 0 Je M'Appelle Edison Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Oryx 0 Je M'Appelle Edison Zeena du Pré du Vieux Pont
Marmara Sandman 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Morning Sun 4+5
Marmara Silver Arrow 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Morning Sun
Marmara Sky Rider 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Morning Sun
Marmara Smart Fellow 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Marmara Morning Sun
Mustantuulen Samurai Jack 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Money Penny 2+6
Mustantuulen SkyCaptain Jack 2 Jack Cerný Habakuk Mustantuulen Money Penny
Nallehukan Wermu 1 Donatrix Hazard-Danilo Nallehukan Ultra Bra 2+3
Nallehukan Winston 2 Donatrix Hazard-Danilo Nallehukan Ultra Bra
Sysisalaman Deville 2 Breakpoint's Figo of Okey Taikurin Ultima Thule 2+6
Sysisalaman Dilledong 2 Breakpoint's Figo of Okey Taikurin Ultima Thule
Taiga Doo's Blackpepper 1 Vendredi des Terres Bergeres Nallehukan Taiga 2+1
Taiga Doo's Born to Be Wild 2 Vendredi des Terres Bergeres Nallehukan Taiga
Taikurin Caramell 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhamantha 3+4
Taikurin Cosmopolitan 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhamantha
Taikurin Cyril 2 Donatrix Un Poison Taikurin Xhamantha
Tuulimustan Öinen kuura 2 Nallehukan Patrick Tuulimustan Zephyrienne 5+3
Tuulimustan Öinen myrsky 2 Nallehukan Patrick Tuulimustan Zephyrienne
Tuulimustan Öinen puhuri 2 Nallehukan Patrick Tuulimustan Zephyrienne
Tuulimustan Öinen pyry 2 Nallehukan Patrick Tuulimustan Zephyrienne
Tuulimustan Öinen viima 2 Nallehukan Patrick Tuulimustan Zephyrienne
Valkohampaan Xtempore 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Valkohampaan Leeuwin 3+5
Valkohampaan Xandor 2 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Valkohampaan Leeuwin
Valkohampaan Xavier 1 Valkohampaan Chef d'Oeuvre Valkohampaan Leeuwin
Voo Doo's Lee 2 Marmara Jaguemart Inova du Baton Tiroir 3+3
Voo Doo's Leonis 2 Marmara Jaguemart Inova du Baton Tiroir
Voo Doo's Lordi 2 Marmara Jaguemart Inova du Baton Tiroir

Yhteensä 61 urospentua, joilla 49:llä (80 %) molemmat kivekset, kivesvika 12:lla (20%), kivestiedot on kaikista koirista.


Vuonna 2005 syntyneet urokset

Nimi Kivekset Isä Emä Pentuekoko Muuta
Agentti Black Body Aristocrate Black Body Caprice au Bell 5+3
Akrobaatti 1 Black Body Aristocrate Black Body Caprice au Bell
Aladdin Black Body Aristocrate Black Body Caprice au Bell
Amigo Black Body Aristocrate Black Body Caprice au Bell
Amiraali Black Body Aristocrate Black Body Caprice au Bell
Donatrix Wan Damme 2 Uggi des Perles Noires Valkohampaan Onyxie 5+3
Donatrix Winchester 2 Uggi des Perles Noires Valkohampaan Onyxie
Donatrix Wizard-Danilo 2 Uggi des Perles Noires Valkohampaan Onyxie
Donatrix Wolf Pack 2 Uggi des Perles Noires Valkohampaan Onyxie
Donatrix Woofer 2 Uggi des Perles Noires Valkohampaan Onyxie
Dubion Echo 2 Malek de Salte Cabre Dubion Wild Cat 5+1
Dubion Elastic 1 Malek de Salte Cabre Dubion Wild Cat
Dubion Elgos 2 Malek de Salte Cabre Dubion Wild Cat
Dubion Elrond 2 Malek de Salte Cabre Dubion Wild Cat Tervu
Dubion Excalibur 2 Malek de Salte Cabre Dubion Wild Cat
Ducharmer Hassu-temppu 2 Amarantes Mercury Ducharmer Taika-temppu 3+2
Ducharmer Hattu-temppu 2 Amarantes Mercury Ducharmer Taika-temppu
Ducharmer Onnen-temppu 2
Amarantes Mercury Ducharmer Taika-temppu
Finn Noir Heros 2 Rhesus de la Fôret d'Olifan Finn Noir Eclair 2+6
Finn Noir Hidalgo 2 Rhesus de la Fôret d'Olifan Finn Noir Eclair
Grimoire Dance of Troll 0 Donatrix Danton Belle Comme un Rêve Noir 1+3
Je M'Appelle Mango 2 Debelisi Oregano Zeena du Pré du Vieux Pont 4+7
Je M'Appelle Melwin 2 Debelisi Oregano Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Mendez 2 Debelisi Oregano Zeena du Pré du Vieux Pont
Je M'Appelle Milton 2 Debelisi Oregano Zeena du Pré du Vieux Pont
Marmara Quando Sento 1
Black Runaway's Annoying Case Marmara Irish Cream 4+4
Marmara Quicksilver 2 Black Runaway's Annoying Case Marmara Irish Cream
Marmara Quickstep 2 Black Runaway's Annoying Case Marmara Irish Cream
Marmara Quizas Quizas 2 Black Runaway's Annoying Case Marmara Irish Cream
Marmara Ragamuffin 1 Marmara Jaguemart Black Runaway's April Sun 3+4
Marmara Ready to Rock 1 Marmara Jaguemart Black Runaway's April Sun
Marmara Rebel Yell 2 Marmara Jaguemart Black Runaway's April Sun
Mieletön Painajainen 2 Mustantuulen Gentleman Hermine Gallia at. av Nangijala
Mieletön Päivän uutinen 1 Mustantuulen Gentleman Hermine Gallia at. av Nangijala
Mustantuulen Que Quapo 2 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah 6+3
Mustantuulen Quedo que Quedo 1 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah
Mustantuulen Quibble 2 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah
Mustantuulen Quiquiriqui 0 tai 1 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah
Mustantuulen Quizas 0 tai 1 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah
Mustantuulen Quizzie 2 Valkohampaan Decameron Hexen-House Nedrah
Mustantuulen Rantanplan 2 Eternity's Qhaos Mustantuulen Lili Marlene 3+4
Mustantuulen Rintintin 1 Eternity's Qhaos Mustantuulen Lili Marlene
Mustantuulen Robocop 1 Eternity's Qhaos Mustantuulen Lili Marlene
Redion Enticher Arco-Bonny v. Lana's Hof Donatrix Promise 2+0
Redion Envahir Arco-Bonny v. Lana's Hof Donatrix Promise
Redion Faiseur Rhesus de la Fôret d'Olifan Redion Claudette 4+2
Redion Fiable 2 Rhesus de la Fôret d'Olifan Redion Claudette Tervu
Redion Folatre Rhesus de la Fôret d'Olifan Redion Claudette
Redion Franche 2 Rhesus de la Fôret d'Olifan Redion Claudette
Satulaakson Chapawee 2 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya 6+1
Satulaakson Chaska 2 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Chava 2 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Cherokee 1 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Chetco 2 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya
Satulaakson Chinook 2 Valkohampaan Postman Pat A-Te-Ell's Madame Piraya
Taigadoo's Ablaze 2 Cedro de Chimindoa Nallehukan Taiga 4+1
Taigadoo's Adventurer 2 Cedro de Chimindoa Nallehukan Taiga
Taigadoo's Allnighter 2 Cedro de Chimindoa Nallehukan Taiga
Taigadoo's Arctic Howl 2 Cedro de Chimindoa Nallehukan Taiga
Taikurin Bertrandt 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Rêve Noir 3+7
Taikurin Bono 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Rêve Noir
Taikurin Brannigan 2 Donatrix Un Poison Maya Comme un Rêve Noir
Taikurin Zing 1 Belgerac Buddha Taikurin Jasminda 1+3
Taikurin Åke 1 Matador de la Douce Plaine Taikurin Cheri 3+1
Taikurin Åland 2 Matador de la Douce Plaine Taikurin Cheri
Taikurin Åminne 2 Matador de la Douce Plaine Taikurin Cheri
Valkohampaan Umberto 1 Pitou dell'Alta Via Valkohampaan Elysée Rose 1+1
Valkohampaan Vade-mecum 0 Pitou dell'Alta Via Valkohampaan Enigma 2+1
Valkohampaan Voltti 1 Pitou dell'Alta Via Valkohampaan Enigma
Valkohampaan Warenne 2 Scudo di Torre d'Arese Valkohampaan Margaux 1+3
Wihmerän Aldaron Arco-Bonny v. Lana's Hof Dubion Wow 5+2
Wihmerän Andor 2 Arco-Bonny v. Lana's Hof Dubion Wow
Wihmerän Anguirel 2 Arco-Bonny v. Lana's Hof Dubion Wow
Wihmerän Arda 2 Arco-Bonny v. Lana's Hof Dubion Wow
Wihmerän Astaldo 1
Arco-Bonny v. Lana's Hof Dubion Wow
Willow-Creek Keane 2 Ceres Cybo Loviatan X-Rated 5+2
Willow-Creek Keegan 2 Ceres Cybo Loviatan X-Rated
Willow-Creek Keelah 1 Ceres Cybo Loviatan X-Rated
Willow-Creek Kieran 2 Ceres Cybo Loviatan X-Rated
Willow-Creek Kilkenny 2 Ceres Cybo Loviatan X-Rated
Wintergame Obedient 1 Noble Jack of Dark Brightness Wintergame Lalique 4+5
Wintergame Obsession 1 Noble Jack of Dark Brightness Wintergame Lalique
Wintergame O'Jack 2 Noble Jack of Dark Brightness Wintergame Lalique
Wintergame Owen 1 Noble Jack of Dark Brightness Wintergame Lalique
Zannon Ascot 0 Zola des Terres Bergères Funnytail Crazy for You 2+1
Zannon Aspen 0 Zola des Terres Bergères Funnytail Crazy for You

Yhteensä 86 urospentua, joilla vähintään* 52:lla (50 %) molemmat kivekset, kivesvika vähintään* 25:lla (29%), kivestietoja ei ole 9:stä (10%) koirasta.
* Kaikista koirista ei ole kivestietoja.

Vuodet 2000-2004

Lähteet: Kasvattajat, omistajat, näyttelytulokset, kotisivut